Montavimas


Įprasta manyti, kad filmavimas yra svarbiausias procesas – neva nuo to, kokie sprendimai bus priimti jo metu, priklausys ir galutinio rezultato kokybė, estetika bei įtaigumas. Vis dėlto, tai – tik dalina tiesa, kadangi egzistuoja ir dar vienas procesas, kuris savo svarba nė kiek nenusileidžia filmavimui. Tai – montavimas. Taigi, jei siekiate estetiškų ir informatyvių reportažų, efektyvių jūsų įmonės video pranešimų ar įtaigios reklamos, būtinas profesionalus montavimas.

Montavimas Video montavimas Retušavimas Filmuotos medžiagos redagavimas Asmeninių video montavimas Video produkcijos kūrimas ir sklaida

Montavimas – tai viena iš kelių sudedamųjų dalių, kuri reikalinga norint pasiekti kokybišką bei estetišką galutinį rezultatą.

Idėjos paieškos ir išgryninimas, pasirengimo darbai, rekvizitų bei įrankių paieška ir atranka – tai tik vienas pirmasis etapas, po kurio seka filmavimas. Vėliau yra atrenkama aktualiausia medžiaga ir pradedamas jos montavimas. Nors pagal eiliškumą tai yra paskutinis etapas, jo svarba – viena didžiausių.

Profesionalus montavimas, tai – galimybė Jūsų išskirtinę istoriją papasakoti vaizdu.

Jei nebus atrinktos medžiagos, tiesiog nebus ko montuoti. Tačiau svarbiausia, kad medžiaga turi būti atrinkta tinkamai – tik iš geriausių dublių bus galima sumontuoti patį geriausią video. Būtent todėl geriausios medžiagos atrinkimui negailima laiko. Visa medžiaga kruopščiai peržiūrima, įvertinama ir atsakingai atrenkami dėmesio verčiausi momentai. Kitais žodžiais tariant, galutinis produktas (nesvarbu, kas tai būtų – reportažas, įrašas, laida ir t.t.), yra sudarytas tik iš tų detalių, kurios svarbios bei reikšmingos. Kokybiškas montažas užtikrina, kad įraše nebus nieko nereikalingo.

Montavimas

Montavimas yra labai glaudžiai susijęs su kitu etapu – medžiagos atrinkimu.

Siekiant užtikrinti kokybišką montavimą, atliekamos įvairios korekcijos bei pasitelkiami specialūs efektai. Jų reikšmė yra didesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – vien muzikinio fono parinkimas yra labai svarbus. Reikšmingas yra ir įvykių eiliškumas. Ypatingi efektai gali tapti kertiniu argumentu, kodėl bus pasirinkti būtent jūsų įmonės siūlomi produktai. Ne ką mažiau svarbus ir išvardintų elementų suderinamumas – visos detalės turi darniai derėti tarpusavyje, nes tik tokiu atveju bus galima gauti skoningą bei harmoningą galutinį rezultatą.

 

Dar vienas svarbus reikalavimas, kuris yra keliamas kokybiškam įrašui, tai – emocijos sukėlimas. Vienas iš būdų tai padaryti, parinkti tinkamus specialiuosius efektus. Nuostaba, nevaldomas džiaugsmas, netikėtumas, o gal viską užliejanti ramybė? Tik nuo jūsų priklauso, kokius jausmus patirs auditorija, stebėdama reportažą ar jūsų verslą pristatančią reklamą. Vis dėlto, negalima pamiršti, kad specialiųjų efektų parinkimas yra ypač sudėtingas procesas – labai svarbu ne tik daryti tai tikslingai, bet ir nepadauginti. Per didelis kiekis specialių efektų ar korekcijų, gali užgožti tikrąjį vaizdą, nuslopinti pagrindinę siužeto mintį. Profesionalus montavimas – tai geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų įraše specialiųjų efektų bus tiek, kiek reikia ir jie užtikrins reikiamą rezultatą, o korekcijos atliekamos taip, jog būtų išlaikytas natūralumas ir tikroviškumas.

 

Atsižvelgiant į tai, kad šio etapo metu yra ne tik atliekamos korekcijos, parenkami tinkamiausi specialieji efektai, bet ir atliekami kiti veiksmai, nesunku suprasti, kodėl montavimas yra  bene ilgiausiai trunkantis procesas. Dėl išvardintų aplinkybių, montavimo darbai neretai yra lyginami su juvelyrinio kruopštumo reikalaujančiu procesu. Jūsų įrašas tampa tarsi brangakmenis, kuris gludinamas tam, kad būtų išgautas gražiausias spindesys. Kokiu eiliškumu bus sudėliotos visos svarbios detalės, kurios iš jų bus akcentuojamos labiausiai, kiek ir kokių korekcijų reikia – tai tik keletas klausimų, į kuriuos būtina rasti atsakymą norint užtikrinti kokybišką montavimą.

Vis dėlto, siekiant geriausių verslo rezultatų, labai svarbi yra ne tik paslaugos kokybė, bet ir greitis. Montavimo paslaugos –  taip pat ne išimtis. Nors montavimo trukmė gali būti labai įvairi (ji priklauso nuo daugybės veiksnių), užtikriname optimaliausią paslaugos teikimo trukmę.

Montavimo metu ypatingą vaidmenį vaidina ne tik specialieji efektai ar korekcijos – reikšminga yra ir pažangi bei funkcionali programinė įranga, kurią pasitelkus įgyvendinami sprendimai, atnešantys tobulą rezultatą. Tam, kad rastume tinkamiausius specialiuosius efektus, pasitelkiame didelę duomenų bazę, kurioje – šimtai audio įrašų ir kitų pasirinkimų. Ji nuolat atnaujinama, atsižvelgiant į naujausias tendencijas. Taigi, visada surasime, kuo nustebinti ir paslaugos užsakovą, ir jo klientus. Esame lankstūs, todėl nebijome eksperimentuoti, tokiu būdu įgyvendiname net pačius netikėčiausius sprendimus.

Kuriant reklamą ar kitus verslo pristatymui bei populiarinimui skirtus video, ypač svarbus yra ir efektyvumas. Tai neretai galima pasiekti pasirinkus tinkamus montavimo sprendimus. Norint užtikrinti maksimalų jūsų reklamos ar prezentacijos efektą, gali būti sukuriami net keli montažo variantai, o juos įvertinę nuspręsite, kuris iš jų yra geriausias.

Ar jūsų video, skirtas didelei auditorijai, bus įdomus, patrauklus bei efektyvus?  Tam įtakos turės daug veiksnių, o montavimas yra vienas svarbiausių. Reikia pastebėti, kad kai kurių verslų (ypač smulkių) savininkai, neatsispiria pagundai sukurti video ar reklamą savo jėgomis. Tokiais atvejais, montavimas yra atliekamas taip pat savarankiškai. Vis dėlto, tai nėra išmintingas sprendimas, kadangi rizikuojate gauti ypač prastos kokybės galutinį rezultatą bei patirti daug įvairių nuostolių. Taigi, jei norite paties geriausio rezultato, profesionalus montavimas yra būtinas elementas.

Kodėl verta rinktis profesionalų montavimą?

 • atrenkama aktualiausia bei naudingiausia informacija;
 • kokybiškai atliktos korekcijos užtikrins geriausią rezultatą;
 • užtikrinamas įvykių eiliškumas;
 • korekcijos atliekamos išlaikant natūralumą bei tikroviškumą;
 • tinkamai parinkti specialieji efektai tikslingai papildo turinį;
 • specialieji efektai parenkami iš ypač didelės, nuolat atnaujinamos duomenų bazės;
 • galimybė rinktis iš skirtingų montažo variantų;
 • taupomas laikas ir pinigai;
 • darbui atlikti pasitelkiama inovatyvi programinė įranga;
 • aukščiausios kokybės estetika ir kokybė, įtaigumas bei patrauklus galutinis rezultatas.

Kaip suprasti, kad montavimas buvo atliktas kokybiškai?

 • išlaikytas siužeto įvykių nuoseklumas bei eiliškumas;
 • korekcijos atliktos išlaikant natūralumą bei tikroviškumą;
 • specialiųjų efektų nėra per daug; jie parinkti tikslingai, siekiant sustiprinti įspūdį;
 • žiūrint įrašą nėra laiko nuobodžiauti – nepastebite, kaip pralėkė laikas;
 • prisimenamos jau patirtos emocijos;
 • informacija pateikiama tiksliai bei aiškiai, suprantama pagrindinė mintis.